Naši zaměstnanci v čele s ředitelem Tomášem Rouskem podpořili Transfúzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc a darovali krev.

Celkem 10 zaměstnanců NH hotelu společně navštívilo Transfúzní oddělení Fakultní nemocnice Olomouc, aby darovalo nejcennější tekutinu. Po společné snídani v NH hotelu následoval odvoz do nemocnice, kde proběhl odběr.

„Aby transfuze byla bezpečná, je nutno se zamyslet nad výživou, životním stylem a prevencí možných chorob dárce. Bezpečnost transfuze začíná právě u dárce,“ dostalo se všem poučení od zaměstnanců Transfúzního oddělení při vstupu. Po vyplnění dotazníku, zvážení a odebrání testovacích vzorků byli vybráni vhodní dárci. Samotný odběr pak nezabral více než hodinu.

Krev hraje v současné medicíně nezastupitelnou roli a nelze ji uměle vyrobit. Darovaná krev pomáhá zachránit životy. Chtěli byste se ii vy stát dárcem? Veškeré informace najdete na https://www.fnol.cz/kliniky-ustavy-oddeleni/transfuzni-oddeleni/pro-darce.

Akce na podporu bezplatného dárcovství krve proběhla v rámci projektu Together With Love. Jedná se o celosvětovou iniciativu řetězce NH Hotel Group, která usiluje o dobrovolnickou podporu komunit, ve kterých NH hotely působí. Fotografie z oddělení najdete na našem FB: https://www.facebook.com/NHCollectionOlomoucCongress/